Artyści

Kelvin Sholar

Kelvin Sholar to amerykański pianista, kompozytor, lider zespołu, wykładowca, właściciel wytwórni płytowej i wydawca, znany z przekraczania granic stylistycznych w muzyce. Muzyk w czwartej generacji. Sholar brał udział w ponad 100 nagraniach i był cytowany zarówno w tradycyjnych jak i nowych mediach – od radia do telewizji, od magazynów do gazet i internetu, włączając współpracę z kultowym amerykańskim reżyserem Spikiem Lee. Oprócz wystąpień jako gość specjalny z licznymi artystami, takimi jak Stevie Wonder czy Kevin Saunderson, Sholar i jego zespół koncertowali na całym świecie - w Ameryce, Azji, Europie i Afryce.

Sholar otrzymał następujące wyróżnienia: Best of Music (nr 8 z 10)/ Artforum International (2009), IAJE Outstanding Service To Jazz Education (2005), Stypendium James Tatum Foundation For The Arts (1989 i 1990), Zwycięzca konkursu Michigan Bach Festival (1990), IAJE Wybitny muzyk na festiwalu Aquinas Jazz Festival (1992), Najlepszy Solista i Najlepszy Zespół na festiwalu WEMU/Heritage Jazz Festival (1993), Wybitny pianista na The Clark Terry Jazz Camp (1994), Wybitny muzyk/ Elmhurst Jazz Festival (1995 i 1996), Wybitny muzyk/ Wichita Jazz Festival (1995 i 1996).

Sholar jest również autorem i nauczycielem, który wykładał muzykę w wielu ważnych szkołach międzynarodowych, w tym: Konserwatorium Phillipos Nakas (Ateny, Grecja), Cite de la Musique (Marsylia, Francja), North Carolina Central University (Durham, NC, USA), Kyo Rei Hall (Tokio, Japonia), Escola International (Sao Paulo, Brazylia), szkoła Porto Jazz (Porto, Portugalia) oraz Columbia University (Nowy Jork, USA). Ostatnio Sholar wykładał prawo cywilne i czarną muzykę amerykańską w Szkole im. Alfreda Nobla i OZ TIEM w Berlinie oraz w Amerika Haus w Monachium - przy wsparciu ambasady amerykańskiej w Berlinie i Konsulatu Generalnego USA w Monachium oraz B.A.A.A.  

www.kelvinsholar.com

Bilety

Bilety do nabycia na www.bilety.fm

Kontakt

Szczecińska Agencja Artystyczna

al. Wojska Polskiego 64
70-479 Szczecin
tel. 91 484 00 17
www.saa.pl
e-mail: i.igielska@saa.pl
facebook: Szczecińska Agencja Artystyczna

Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa

e-mail: sojazz.ostrowski@gmail.com
e-mail: giniewska.a@gmail.com
facebook: SO Jazz
Copyright © 2018 Szczecińska Agencja Artystyczna. All rights reserved. Wszelkie prawa autorskie podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, wykorzystywanie w części lub całości jest zabronione.